Wczytuję dane...
Produkt dostępny!
Model: Fakro SRD-S
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 5 - 10 dni
Producent: FAKRO

Kup cały komplet !

Kolanko Fakro SRK
243,00 / 197,56 PLN

SRD-S kopułowy świetlik rurowy ze sztywną rurą światłonośną do pokryć płaskich (2x5mm)

W każdym pomieszczeniu mieszkalnym powinno istnieć źródło naturalnego światła. Niestety zdarzają się wnętrza, w których nie ma możliwości zastosowania okien pionowych ani dachowych. Wnętrza odcięte od światła dziennego są ciemne i niewygodne w użytkowaniu. Aby zapewnić dostęp promieni światła w takich wnętrzach, należy zastosować świetliki rurowe, przez które wpuścimy do środka promienie słoneczne. Świetliki rurowe „przesyłają” naturalne światło do budynku i mogą stanowić główne lub dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu.

Świetlik rurowy przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej. Następnie promienie słoneczne, odbijając się od ścian sztywnej, refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz, który rozprowadza promienie naturalnego światła, doświetlając pomieszczenie. 

Może być stosowany w każdym budynku, ale ze względu na minimalne straty światła, polecany jest do specjalnych budynków, w których naturalne światło przesyłane jest na duże odległości (np. 12m).

Świetlik składa się z: kopuły, 3 elementów rury światłonośnej SRM 61cm, kolanka SRK*, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego. Łączna długość wszystkich elementów rury światłonośnej złożonych w linii prostej wynosi 2,1m (SRD 550 - 1.8m).  Charakterystyka poszczególnych elementów:

  • Sztywna rura światłonośna - Rura światłonośna wykonana jest z aluminium pokrytego powłoką super refleksyjną na bazie srebra charakteryzującą się wskaźnikiem odbijalności światła powyżej 98% (refleksyjność nowego lustra wynosi 90- 95%). Taka budowa rury światłonośnej zapewnia znacznie większą ilość światła w pomieszczeniu. Podczas montażu nie ma potrzeby skracania elementów rury światłonośnej, ponieważ zbudowana jest na zasadzie teleskopu. Wystarczy jeden element wsunąć głębiej w drugi, aby otrzymać odpowiednią długość.
  • Kolanko - Kolanko SRK zmieniające kąt rury światłonośnej w zakresie 0-65°. Dla SRD i SRD-_/L 550 dostępne jako opcja.
  • Część dachowa - Składa się z impregnowanej próżniowo drewnianej ościeżnicy połączonej z aluminiowym kołnierzem z blachy o grubości 0,6mm w kolorze RAL 7022 oraz odpornej na promieniowanie UV kopuły, wykonanej z poliwęglanu o grubości 3mm. 
  • Część sufitowa- Składa się z tworzywowej ramy sufitowej i maskownicy w kolorze białym oraz rozpraszacza wykonanego z akrylu. Nowa konstrukcja umożliwia montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia.

Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:

  • konstrukcją części sufitowej pozwalającą na montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia, dzięki której świetlik może być wykorzystywany jako źródło światła również wieczorami oraz w nocy,
  • zintegrowanym kołnierzem umożliwiającym szybszy montaż świetlika i gwarantującym szczelność. Dostępne są trzy rodzaje kołnierzy; do pokryć płaskich, falistych i wysokoprofilowanych.

* Świetliki SRD w rozmiarze 550 nie zawierają w zestawie kolanka SRK