Wczytuję dane...
Produkt dostępny!
Model: Fakro SFZ-L
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 10 dni
Producent: FAKRO

Kup cały komplet !

Fakro SFZ-L płaski świetlik rurowy z elastyczną rurą światłonośną do pokryć profilowanych (45mm)

.

W każdym pomieszczeniu mieszkalnym powinno istnieć źródło naturalnego światła. Niestety zdarzają się wnętrza, w których nie ma możliwości zastosowania okien pionowych ani dachowych. Wnętrza odcięte od światła dziennego są ciemne i niewygodne w użytkowaniu. Aby zapewnić dostęp promieni światła w takich wnętrzach, należy zastosować świetliki rurowe, przez które wpuścimy do środka promienie słoneczne. Świetliki rurowe „przesyłają” naturalne światło do budynku i mogą stanowić główne lub dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu. Świetlik rurowy przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej. Następnie promienie słoneczne, odbijając się od ścian giętkiej, refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz, który rozprowadza promienie naturalnego światła, doświetlając pomieszczenia. Świetlik SFD Z/L doświetla dodatkowo naturalnym światłem przestrzeń znajdującą się bezpośrednio pod miejscem zamontowania zewnętrznego elementu świetlika, np. strych czy poddasze, co zapewnia łatwiejsze korzystanie z tych pomieszczeń. Świetlik składa się z: części dachowej, giętkiej rury światłonośnej  o długości 2,1m, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego.

.

Charakterystyka poszczególnych elementów:


• Elastyczna rura światłonośna - Wykonana jest z metalizowanego poliestru, dodatkowo wzmocniona metalowym drutem. Taka budowa pozwala na stworzenie mocnej konstrukcyjnie rury światłonośnej. Dzięki swojej giętkości jest idealnym rozwiązaniem do montażu na krótkich odcinkach w pomieszczeniach, gdzie znajdują się przeszkody konstrukcyjne, które należy ominąć. Maksymalna zalecana długość giętkiej rury światłonośnej to 4m dla średnicy 350mm i 6m dla średnicy 550mm.
• Część dachowa - Składa się z ramy aluminiowej, w którą wklejana jest szyba hartowana o grubości 4mm. Do profilu ramy od wewnątrz montowany jest element umożliwiający zastosowanie rury światłonośnej. Wykonany on jest z blachy aluminiowej lub specjalnego szkła organicznego (wersja z dodatkowym doświetleniem poddasza-L). Część dachowa świetlika zintegrowana jest z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w kolorze szaro-brązowym RAL 7022, który idealnie komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych. 
• Część sufitowa - Składa się z tworzywowej ramy sufitowej i maskownicy w kolorze białym oraz rozpraszacza wykonanego z akrylu. Nowa konstrukcja umożliwia montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia


Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:
• konstrukcją części sufitowej pozwalającą na montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia, dzięki której świetlik może być wykorzystywany jako źródło światła również wieczorami oraz w nocy,
• zintegrowanym kołnierzem umożliwiającym szybszy montaż świetlika i gwarantującym szczelność. Dostępne są trzy rodzaje kołnierzy; do pokryć płaskich, falistych i wysoko profilowanych.