Wczytuję dane...
Produkt dostępny!
Model: Fakro SFD-H
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 10 dni
Producent: FAKRO

Kup cały komplet !

Fakro SFD-H kopułowy świetlik rurowy z elastyczną rurą światłonośną do pokryć wysokoprofilowych (120mm)

.

W każdym pomieszczeniu mieszkalnym powinno istnieć źródło naturalnego światła. Niestety zdarzają się wnętrza, w których nie ma możliwości zastosowania okien pionowych ani dachowych. Wnętrza odcięte od światła dziennego są ciemne i niewygodne w użytkowaniu. Aby zapewnić dostęp promieni światła w takich wnętrzach, należy zastosować świetliki rurowe, przez które wpuścimy do środka promienie słoneczne. Świetliki rurowe „przesyłają” naturalne światło do budynku i mogą stanowić główne lub dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu. Świetlik rurowy przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej. Następnie promienie słoneczne, odbijając się od ścian giętkiej, refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz, który rozprowadza promienie naturalnego światła, doświetlając pomieszczenie. Świetlik składa się z: części dachowej, giętkiej rury światłonośnej  o długości 2,1m, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego.

.

Charakterystyka poszczególnych elementów:

• Elastyczna rura światłonośna - Wykonana jest z metalizowanego poliestru, dodatkowo wzmocniona metalowym drutem. Taka budowa pozwala na stworzenie mocnej konstrukcyjnie rury światłonośnej. Dzięki swojej giętkości jest idealnym rozwiązaniem do montażu na krótkich odcinkach w pomieszczeniach, gdzie znajdują się przeszkody konstrukcyjne, które należy ominąć. Maksymalna zalecana długość giętkiej rury światłonośnej to 4m dla średnicy 350mm i 6m dla średnicy 550mm.
• Część dachowa - Składa się z impregnowanej próżniowo drewnianej ościeżnicy połączonej z aluminiowym kołnierzem z blachy o grubości 0,6mm w kolorze RAL 7022 oraz odpornej na promieniowanie UV kopuły, wykonanej z poliwęglanu o grubości 3mm.
• Część sufitowa - Składa się z tworzywowej ramy sufitowej i maskownicy w kolorze białym oraz rozpraszacza wykonanego z akrylu. Nowa konstrukcja umożliwia montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia

.

Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:
• konstrukcją części sufitowej pozwalającą na montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia, dzięki której świetlik może być wykorzystywany jako źródło światła również wieczorami oraz w nocy,
• zintegrowanym kołnierzem umożliwiającym szybszy montaż świetlika i gwarantującym szczelność. Dostępne są trzy rodzaje kołnierzy; do pokryć płaskich, falistych i wysokoprofilowanych.