Wczytuję dane...
Produkt dostępny!
Model: Minka Polar 60
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: 16 dni
Producent: Minka

Schody strychowe Minka Polar 60 – ocieplone schody strychowe wykonane z drewna o współczynniku U 0,64 W/(m²K),

2-punktowa blokada obrotowa, ma,x. wysokość pomieszczenia 280 cm,

Drewno świerkowe, ocieplone schody strychowe z mocnym pakietem drewnianych schodów,

Klasa szczelności 4, max 150kg

.

Schody na poddasze Minka Polar 60 – ocieplone schody na poddasze

Schody strychowe Minka Polar 60 to izolowane termicznie schody strychowe o współczynniku przenikania ciepła U wynoszącym 0,64 W/(m²K). Oszczędza to energię i jest dobre nie tylko dla środowiska, ale także dla Twojego portfela. Przez nieocieplone schody strychowe traci się dużo cennej energii, co powoduje wychładzanie pomieszczeń i zwiększa koszty ogrzewania. Rozporządzenie w sprawie oszczędzania energii (EnEV) słusznie nakłada obowiązek ocieplenia stropu najwyższego piętra.

Dzięki warstwowej konstrukcji z pokryciem o grubości 60 mm, schody strychowe Minka Polar 60 zapewniają wysoce izolującą barierę przed zimnem i ciepłem w Twoim domu. Schody strychowe posiadają certyfikat szczelności 4 klasy zgodnie z normą DIN EN 12207. Schody strychowe nie tylko oszczędzają energię, ale także zapobiegają uszkodzeniom powodowanym przez wilgoć i pleśni.

Schody strychowe są przeznaczone do podłóg o wysokości do 280 cm, ale można je również stosować na niższych wysokościach. Jego 12 stopni wykonanych z litego świerku o grubości materiału 27 mm jest profilowanych, aby zapobiec poślizgowi. Ramiaki drabiny są osadzone w bokach, dzięki czemu zapewniają wysoką nośność do 150 kg na stopień. Szerokość drabiny strychowej Minka Polar 60 wynosi 40 cm (głębokość stopnia 8 cm). Wysięg schodów na poddasze wynosi 120 cm.

Skrzynka włazowa ma wysokość 13 cm i jest pomalowana na biało. Wysokiej jakości 2-punktowa zakrętka zapewnia hermetyczne zamknięcie. Ponadto skrzynia włazu ma dookoła uszczelki zapewniające ciągłą izolację.

Zakres dostawy obejmuje poręcz zabezpieczającą wykonaną ze stali (nie dotyczy rozmiaru 120 x 60 cm), nakładki na nóżki chroniące podłogę przed zarysowaniami oraz drążek sterujący do otwierania drabiny strychowej.

Schody strychowe przetestowane zgodnie z normą DIN EN 14975:2007 mają najwyższy współczynnik przenikania ciepła U wynoszący 0,64 W/m²K.
Z dodatkowo zamontowaną górną osłoną ISO osiąga nawet 0,37 W/m²K. Ocieplane schody strychowe posiadają izolację o grubości 87 mm i odpowiadają 4 klasie szczelności.

Ale Polar 60 wyróżnia się nie tylko pod względem izolacji.
Schody strychowe można łatwo zablokować za pomocą 2-punktowego zamka obrotowego.
Stopnie o grubości 27 mm, standardowa poręcz bezpieczeństwa i stopki schodowe zapewniają niezbędne bezpieczeństwo schodów strychowych, których obciążenie wynosi maksymalnie 150 kg.

.

Biała osłona po obu stronach i bezszwowa uszczelka dookoła sprawiają, że schody strychowe dyskretnie wtapiają się w sufit.

- skrzynia włazowa malowana na biało o grubości 13 cm
- 12 w pełni dostępnych stopni o grubości 27 mm
- Głębokość stopnia 8 cm dla bezpiecznego kroku
- niewielkie zapotrzebowanie na miejsce przy wysięgu 120 cm i szerokości drabiny 40 cm
- wysoka stabilność przy nośności 150 kg na stopień
- Współczynnik U 0,64 W/(m²K) zapewnia skuteczną izolację i zapobiega utracie energii, zawilgoceniu i rozwojowi pleśni
- Uszczelka obwodowa zapewniająca skuteczną izolację
- Dostarczany z akcesoriami: poręcz bezpieczeństwa wykonana ze stali (nie dla rozmiaru 120 x 60 cm), nakładki na nóżki chroniące przed zarysowaniami i drążek sterujący do otwierania

.

Charakterystyka
Liczba etapów: 12
Kolor schodów: kolor świerk

Specyfikacja techniczna
Nośność na stopień: 150 kg
Współczynnik przewodzenia ciepła U: 0,64 W/m²K
Rodzaj schodów: schody na poddasze

.